M-1 Rafał Bujnowski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 3 000,00 zł 3000.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Rafał Bujnowski

  • Tytuł: M-1, 2001
  • Technika: linoryt, karton, papier
  • Wymiary: 49 cm x 68 cm
  • sygnowana 1-sza strona: l.d.:1/5 / linoryt, p. d.: / Bujnowski / 2001
  • Praca powstała jako papierowy model mieszkania artysty (praca M-1 z 2001)
  • Zestaw 5 prac w obwolucie

Projekt  M-1 odnosi się do przestrzeni domowej. Mieszkanie, które buduje Bujnowski, jest zredukowane do tego, co niezbędne: stół, szafa, kuchenka, dwa krzesła. Artysta operuje bardzo uproszczonymi kształtami, które ułatwiają jednoznaczne rozpoznanie obiektów, a jednocześnie pozwalają widzowi uzupełnić w swojej wyobraźni ten obraz. Pustka między obiektami wymusza na nas własną interpretację tej przestrzeni.

Rafał Bujnowski (ur. 1974) – malarz, grafik, autor instalacji oraz filmów wideo. Styl artysty cechują rozwiązania konceptualne takie jak malowanie wielokrotne tej samej pracy, operowanie motywami abstrakcyjnymi i figuratywnymi.Artysta wykorzystuje najprostsze środki, ogranicza paletę barwną. Uzależnia formę od wykorzystywanych materiałów.

 

„Każdy kolejny obraz, każda kolejna próba były uzasadnieniem dla kolejnych. Koniec każdej pracy jest początkiem następnej. Mam nadzieję, że to się będzie dalej samo napędzało. Udało mi się dosyć daleko dopchać ten strasznie ciężki wózek. W trochę ponure, monochromatyczne i niszowe miejsce”. 

Rafał BujnowskiProdukty powiązane

Grzebień Rafał Bujnowski
Grzebień Rafał Bujnowski
Cena: 2 500,00 zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl